Kapitańskie opowieści

Rozpoczynamy cykl żeglarskich opowieści kpt. Andrzeja Piotrowskiego. Dziennikarza, wybitnego polonijnego żeglarza na stałe mieszkającego w Chicago od 1977 roku, członka Honorowego
YACHT KLUBU POLSKI LONDYN

Operacja Dunaj

Pierwsza wyprawa czterech klubowych Omeg odbyła się już w 1967 r. Wziął udział w dwóch rejsach Dunajem w 1968 i 1969 roku. W pierwszym jako członek załogi jednej z Omeg w drugim już jako sternik.

Zaślubiny z morzem

Teraz będzie o pierwszych doświad- czeniach morskich kpt. Andrzeja Piotrowskiego. W I Rejs Zaślubin z Morzem 10.06.1970 z plaży odpłynęły dwie Omegi. Komandorem wyprawy był Zbyszek Drużba.

Żeglarski czyściec

Tym razem będzie o pierwszym rejsie prawdziwie morskim. Zaraz po czerwcowym rejsie „zaślubin z morzem” ruszył na pierwszy poważny, rejs morski. We wrześniu 1970 r. zamustrował na jacht „Orkan II”.

kpt. Andrzej Piotrowski uczcił pamięć Władysława Wagnera

W niedzielę 24 lipca kpt. Piotrowski wpłynął do gdyńskiej mariny, symbolicznie kończąc przerwany rejs Władysława Wagnera – pierwszego Polaka, który jachtem opłynął świat.

90 lat temu Władysław Wagner rozpoczął rejs

Wieczorem 8 lipca 1932 roku w Gdyni rozpoczęła się jedna z najważniej- szych wypraw w historii polskiego żeglarstwa. W rejs dookoła świata wypłynął Władysław Wagner.

Rejs przez Atlantyk w stule-cie zaślubin Polski z morzem

O stuleciu obchodów zaślubin Polski z morzem i planowanym rejsie przez Atlantyk rozmawiamy z kpt. Jerzym Knabe z Bractwa Wybrzeża – Mesy Kaprów Polskich

error: Content is protected !!